0536 746 11 45

Hakkımızda

Hanya Zeytin & Zeytinyağı markası, Girit göçmeni zeytin çiftçisi bir ailenin dördüncü kuşak olarak sürdürdüğü bir aile işletmesidir. Girit Adası’nın en büyük ikinci şehri olan Hanya şehrinden mübadele yıllarında Balıkesir’in Narlı Köyüne göç eden bu ailenin geleneksel zeytinyağı üretimi, dededen toruna kalan büyük bir mirastır.


Zeytin Ağacığına duyulan sevgi ve bu mirasa sahip çıkmak amacıyla Türkiye’nin ilk Sofralık Zeytin ve Profesyonel Zeytinyağı Tadımcısı olan Fırat Aşkın tarafından kurulmuş ve faaliyetine Balıkesir’in Edremit ilçesinde devam etmektedir.

 

Zeytinyağımız, Zeytin’in başkenti olarak da bilinen Edremit’in en verimli ve oksijen yoğunluğu bakımından en yoğun bölgelerinden biri olan Narlı ve Doyran Köylerinden toplanan zeytinlerinden elde edilmektedir ve kalitesini birçok Ulusal ve Uluslararası Yarışmada tescil ettirmiştir.


Misyonumuz

Sürekli gelişen ve değişen teknolojiye karşı doğallıktan ödün vermeden, asırlar önceki natürelliği barındıran zeytinlerden elde edilen zeytinyağlarını tüketiciye ulaştırmak misyonumuzdur.

 

Herkesin en doğalını ve iyisini tüketebilmesi için ilk adım olarak açtığımız online mağazamız sayesinde, milyonlarca müşteriye ulaşabilmek, her geçen gün temiz havanın doğal ürünlerinden beslenerek, sağlığı tehlikeye atmayan ürünlerin tüketilmesine destek olmak amacıyla ürünlerimizi tüm Türkiye’ye gönderiyoruz. Ege ve Akdeniz’in en önemli simgesi olan zeytinin geleneksel üretiminden ödün vermemek için, Giritten geldiğimiz ilk günden beri doğal tarımı bozmadan zeytinyağı, zeytinyağlı sabun ve bitkileri en doğal halleriyle tüketicilerle buluşturma hedefindeyiz.

 

Kaz Dağlarının temiz havasını biraz da olsun zeytinyağına katıp, herkese ulaştırma çabamıza online alışveriş ile başlayıp, ilerleyen dönemde de bir dünya markası haline gelerek dünya çapında büyük ama gelenekselliği bozmayacak küçüklükte hizmet vermekteyiz.

 

Vizyonumuz

Vizyonumuz, bir dünya markası haline gelmek ve dünyaca ünlü bir marka olmaktır. Bu bilinirliği sağlasak dahi, kaliteden ödün vermeyecek ürünlerimizle butik bir üretim tadında uluslar arası bir kaliteye ulaşmaktır.

 

Ağır ve emin adımlarla ilerlediğimiz her noktada başarılı bir şekilde büyüyerek, doğal ürünlerin daha fazla üretilmesini ve yaygınlaşmasını teşvik etmektir. Bu sayede en doğal ürünlerin tüketilmesini herkes için doğal hale getirme hedefindeyiz. Doğal bir besin olan zeytinyağını dünya mutfaklarının tek tercihi haline getirmek için çalışmak ve gelişen teknolojiyi ürünlerimizin daha fazla ülke tarafından tanınması için kullanma hedefindeyiz. Hanya zeytinyağlı sabun ürünleri ve bitki çaylarını da aynı bilinirliğe ulaştırmak için teknolojinin ürünlerimizin üretiminde değil, tanıtımında kullanılmasını sağlamak en büyük amacımızdır.

 

Değerlerimiz

Ailemizin bu köklü mirasının doğal dengesini bozmadan, ürün çeşitliliğimizi arttırarak herkesin yararlanabileceği ve sahip olacağı ürünler üretmekten asla vazgeçmeyeceğiz. En büyük değerimiz doğal ve katkısız emeğimiz olan zeytinyağımızın kalitesidir.